Які бувають види суші?

Які бувають види суші?

Суші – найбільш популярна японська страва. Цікавим є те, що дієтологи рекомендують суші як найбільш корисну закуску. Поєднання риби та японського рису позитивно впливають на роботу шлункової системи. Збалансованість смаків будь-якого ролу не залишить байдужим навіть витонченого гурмана. 

Відмінність суші та ролів

Часто ми плутаємо роли та суші, хоч це дві різні на вигляд і склад страви. Основні відмінності між ними:

  • Форма. Роли – це загорнута начинка у рис та лист норі. Суші види мають подобу рисової кнелі зі шматком риби чи грибів зверху.
  • Роли можуть бути гарячими, холодними та приготовленими на грилі. Суші завжди подаються холодними. 
  • Для пригодовування ролів використовується спеціальний інструмент – макіс. Він виготовлений з бамбуку і допомагає сушисту загортати начинку у рол. Суші готуються лише руками. 

Насправді роли є підвидом суші, тому плутанина в назвах – нормальне явище.

Які є види суші? Топ-3

  1. Найбільш популярними різновидами суші вважаються роли Філадельфія та Каліфорнія. Для пригодовування Каліфорнії ролу використовується рис, васабі, свіжий огірок, авокадо та крабове м’ясо. До складу ролу Філадельфія входять огірок, ікра, авокадо та рис. Зовні на суші кладеться шматок свіжого лосося. Ці обидві страви – класика японської кухні. Відмінна риса їх приготування – рис зовні ролу.
  2. Макі. Такі види ролів суші приготувати простіше, аніж каліфорнійські. До їх складу входять лист норі, рис та начинка, яка може складатися з будь-яких продуктів. Рис з начинкою загортається у листок норі та розрізається на шматки. Вони і подаються до столу. Особливість цих суші у тому, що на відміну від інших видів ролів, ці потрібно їсти руками. Тримаючи в пальцях шматок ролу, його необхідно вмокнути в соєвий соус та насолодитися смаком страви.
  3. Рол зелений дракон. Ця страва вабить своїм виглядом. Рол вкривається шматочками авокадо і стає схожим на японського зеленого дракона. Крім стандартного набору інгредієнтів до складу суші входить копчений вугор, який надає насиченого смаку. 

Крім звичайних видів ролів популярності набирають сети. Це збірні страви з декількох видів суші, які подаються в одному комплекті. Їх можна замовити для великої компанії друзів або родини. Сети відрізняються різноманіттям смаків та кольорів. Кожен може відкрити для себе цікаві поєднання спецій, рису та соковитих начинок. У нас ви можете спробувати сети макі та Філадельфія.